به گزارش مشهد پیام، محمد عجمی  افزود: از این تعداد ۶۰ هزار نفر دارای مدارک اقامتی معتبر هستند که محدودیتی برای ثبت نام در مدارس دولتی ندارند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این تعداد ۱۱ هزار نفر نیز افراد فاقد مجوز هستند که طی ۲ سال گذشته در مدارس دولتی ثبت نام شده بودند.

وی گفت: دانش آموزان فاقد مجوز تا ۱۵ مرداد ماه (امروز) فرصت دارند با مراجعه به دفاتر کفالت، برگه معرفی تحصیلی را برای ثبت نام در مدارس دریافت کنند.

عجمی افزود: دسته دیگر دانش آموزان فاقد مجوزی هستند که تاکنون در مدارس ثبت نام نشده و در قالب چهار گروه در طرح سرشماری اتباع بیگانه فاقد مجوز طی پنج ماه اخیر ثبت نام کرده اند.

وی اظهار کرد: این افراد نیز تا سوم مرداد ماه فرصت داشتند به دفاتر کفالت مراجعه و برای دریافت برگه سنجش سلامت به مراکز بهداشتی معرفی شوند و پس از دریافت تاییدیه سلامت و ارائه آن به دفاتر کفالت و گرفتن معرفی نامه تحصیلی نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند.

وی گروه دیگر را دانش آموزانی دانست که خود یا والدینشان در هیچ طرح سرشماری شرکت نکرده اند که این تعداد هم تا سوم مرداد ماه باید برای انجام اقدامات مربوطه و دریافت معرفی نامه تحصیلی اقدام می کردند.

وی گفت: ۲ گروه اخیر در مجموع پنج هزار و ۳۰۰ نفر هستند که به دفاتر کفالت مراجعه کرده اند.

عجمی ادامه داد: آخرین مهلت برای ارائه برگه های گواهی سلامت این گروه از دانش آموزان فاقد مجوز به دفاتر کفالت دهم شهریور ماه است.

هم اکنون ۳۲۰ هزار تبعه خارجی در استان خراسان رضوی وجود دارد که ۱۵۰ هزار نفر آنان دارای کارت آمایش و مدارک اقامتی معتبر هستند و ثبت نام ۷۰ هزار نفر دیگر نیز در طرح وزارت کشور در حال انجام است.

تعدادی نیز طی سه سال گذشته در طرح ساماندهی اتباع فاقد مجوز شرکت کرده و روادید گرفته اند.منبع : ایرنا

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد