حسین‌طاهری‌پور با اشاره به اینکه سنگفرش‌های کوبیک یا متخلخل در برخی معابر سطح شهر اجرایی شده، اظهار کرد: اولویت در استفاده از این سنگ‌فرش‌ها با سواره‌روها است که سرعت وسایل نقلیه را کاهش داده و سبب افزایش ایمنی شهروندان در هنگام عبور از عرض خیابان گردد.
وی با بیان اینکه اجرای سنگ‌فرش در برخی پیاده‌روها نیز اجرایی می‌شود، گفت: در عین حال ایجاد دسترسی‌های لازم برای ویلچر، کالسکه و سالمندان در استفاده از این نوع سنگفرش‌ها لحاظ می‌گردد.
مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه بر این اساس تاکنون ۱۰ درصد از معابر اصلی و شریانی شهر مشهد مورد بهسازی قرار گرفته‌اند، گفت: برنامه‌ریزی برای بهسازی سایر معابر شهر نیز در دستور کار قرار دارد.
طاهری‌پور با تاکید بر اینکه در بهسازی معابر موضوع تردد سالمندان و معلولان مورد توجه ویژه قرار دارد، گفت: البته ممکن است در مواردی توپوگرافی محیط بر شرایط موجود تاثیرگذار باشد.
وی در ادامه توضیح داد: برای نمونه توپوگرافی معابر و املاک محدوده قاسم‌آباد مسطح است و حرکت دچار کندی نمی‌شود. اما توپوگرافی محله‌ای مانند سرافرازان به دلیل اختلاف ارتفاع و غیرمسطح بودن به گونه‌ای است که ممکن است کندی حرکت ایجاد کند و این امر بر پیاده‌روسازی اثرگذار است.
مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد در خصوص پیاده‌روسازی در معابر غیراصلی شهر نیز ابراز کرد: پیاده‌روسازی معابر فرعی شهر بر عهده مالکان منازل است و شهرداری از مالکان به این منظور درخواست همکاری می‌کند.
طاهری‌پور خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم در بهسازی پیاده‌روهای مشهد مقدس بستری مسطح برای حرکت و مسیر هموار برای تردد را فراهم کنیم. گرچه مطالبه‌گری نیز حق شهروندان است و به آن احترام می‌گذاریم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد