به گزارش مشهد پیام؛ بتول گندمی افزود: این اثر نمونه ای بارز از تاریخ و فرهنگ اجتماعی پیشینیان این شهر در محدوده حرم مطهررضوی است که باید به عنوان یک سند ارزشمند برای آیندگان حفظ شود تا نسل های بعد نیز از چنین آثار فاخری بهره مند شده و در جریان سیر تاریخی شهرما قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: نمونه های ارزشمند فراوانی از این دست در سطح شهر و در بافت پیرامون بارگاه منور رضوی وجود دارد که امیدواریم در سال ۹۷ بتوانیم با مشارکت سایر ارگان های ذی ربط، خانه های تاریخی بیشتری را مرمت و بازسازی نماییم.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: نمایشگاه جذاب(قدیما،محله ما)که به همت متولیان امر و هنرمندان شهرمان در کوچه ورودی و فضای بیرونی خانه تاریخی داروغه ایجاد شده،توانسته پیوند زیبایی میان آداب و رسوم قدیم و سبک زندگی سنتی شهروندان مشهدی با کالبد این اثر تاریخی پدید آورد.

گندمی خاطرنشان کرد: استقبال پرشور و شمار مسافران و زائران از این مجموعه،بیانگر این مطلب است که در این زمینه با کمبود در شهر مواجه هستیم و جای کار بسیار است.

وی افزود: باید بکوشیم تا تعداد بیشتری از اینگونه جاذبه های گردشگری در اطراف و اکناف شهر ایجاد کنیم تا زائران و مسافرانی که به قصد زیارت به مشهد مشرف می شوند، بتوانند در کنار خانواده از اماکن فرح بخش و نشاط آفرین بازدید کرده و نیز با فرهنگ،آداب و رسوم و تاریخ گذشته شهرما آشنا شوند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه گفت: طبق آمار و اطلاعات سالانه بیش از ۲۵ میلیون نفر زائر و مسافر وارداستان خراسان و شهر مشهد مقدس می شوند که با فعال کردن ظرفیت های بالقوه اینچنینی در سطح استان و به ویژه در مشهد و شهرهای مجاور، می توان علاوه برجذب گردشگران و فرهنگ دوستان و تشویق آنها به سفر به سایر شهرهای مجاور و سیر در آثار تاریخی آنها، رونق و پویایی را به اقتصاد استان باز گرداند؛
البته این امر مستلزم ورود و کمک ویژه دولت و سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است تا سهم تاریخی ویژه مشهد از اعتبارات دولتی تخصیص پیدا کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد