به گزارش مشهد پیام به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، معاون توسعه امور ورزش این اداره کل در حاشیه این مراسم گفت: در این هفته ۴۰۰ برنامه شامل همایش ها، مسابقات و گردهمایی های مختلف ورزشی در سراسر استان برگزار خواهد شد.
هوشنگ ولی پور افزود: اینگونه نمایشگاه ها با هدف ترویج و فرهنگ سازی ورزش بین آحاد مردم برپا می شود و هیأت های ورزشی استان عملکرد یک ساله خود را در آن به مردم معرفی می کنند.
در این نمایشکاه ورزشکاران هیات های مختلف با پوشیدن لباسهای ورزشی و نمایش وسائل مربوط به رشته ورزشی خود این رشته ها را به بازدید کنندگان معرفی نموده و به معرفی قهرمانان ملی و بین المللی رشته خود در فدراسیون مربوطه می پردازند.
در کنار حضور ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش در این نمایشگاه چند سازمان خیریه و مردم نهاد نیز اقدام به برپایی غرفه و ارائه محصولات خود کرده اند.
این نمایشگاه تا دوم آبان ماه در زمین چمن مجموعه ورزشی شهید بهشتی مشهد برپاست.
به همین مناسبت روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه نیز اولین یادواره۴۰۰ شهید ورزشکار استان با همکاری شهرداری مشهد، بسیج ورزشکاران و بنیاد شهید انقلاب اسلامی استان برگزار می شود.
در این هفته همچنین از مهدی بابادی و هادی رضایی ورزشکار و مربی پارالمپیکی خراسان رضوی قدردانی خواهد شد.
همایش سه شنبه های بدون خودرو نیز در شهر مشهد برپاست و هر یک از شهرستانها برنامه های خاص در هفته تربیت بدنی برگزار می کنند.
مرایم گرامیداشت هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان ماه به منظور ترویج ورزش و آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات آن در زندگی فردی و اجتماعی برگزار می شود.
در مجموع ۳۰۰ هزار ورزشکار، مربی و داور رشته های مختلف ورزشی در خراسان رضوی فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۱۶۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه قرار دارند.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد