به گزارش مشهد پیام به نقل از ایرنا، لایحه کمک به این تیم فوتبال مشهدی در نشست روز سه شنبه شورای اسلامی شهر بررسی شد و در میان اعضای این شورا مخالفان زیادی داشت.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در این نشست گفت: اگر کمک پنج میلیارد ریالی شهرداری به تیم سیاه جامگان رای نیاورد باید این مبلغ برای توسعه ورزش همگانی هزینه شود.
حجت الاسلام مجید فاطمی به عنوان موافق کمک به این تیم فوتبال افزود: امسال شهرداری ۵۸۰ میلیون ریال در قالبهای مختلف نظیر هزینه رفت و آمد تماشاچیان مسابقات فوتبال به ورزشگاه و در اختیار گذاشتن زمین چمن برای همین تیم صرف کرده است.
وی ادامه داد: سفر کربلا نیز برای بازیکنان این تیم فوتبال به عنوان پاداش بخاطر باقیماندن در لیگ برتر در نظر گرفته شد. این مبلغ برای فرستادن یک تیم به لیگ برتری هزینه زیادی نیست که البته از این تیم هم توقع می رود در مقابل حمایتهای شهرداری مشهد از بازیکنان بومی در ترکیب خود استفاده کند.
عضو شورای شهر مشهد گفت: اینکه در یک تیم مشهد تعداد بازیکنان مشهدی کمتر از انگشتان یک دست باشد اصلا شایسته نیست.
یکی دیگر از اعضای شورای شهر مشهد در مخالفت با این لایحه گفت: به جای رسیدگی به تیمی که دارای ورزشکاران، کادر فنی و مربی غیربومی است باید از ورزشکاران جوان بومی نظیر جانبازان و معلولان حمایت کرد.
محمدحسین جهانبخش افزود: به جای کمک به تیم فوتبال سیاه جامگان باید با کمک به ورزشکاران بومی و ورزش معلولان و جانبازان زمینه را برای حضور موفق آنها در عرصه های بین المللی فراهم کرد.
یکی دیگر از اعضای شهر مشهد نیز در مخالفت کمک مالی به تیم سیاه جامگان گفت: به گفته بسیاری از کارشناسان ورزشی، فوتبال کشور دارای تشکیلات مریضی است و فوتبال به معنای واقعی در ایران وجود ندارد.
حسن قدیری طرقی افزود: تیم ابومسلم سال ۱۳۵۵ دارای ترکیبی از بازیکنان بی ادعا و از خودگذشته بود که دیگر نمونه آنها در تیمهای کنونی فوتبال کشور وجود ندارد.
وی ادامه داد :در حوزه ورزش فوتبال هیچ برنامه ای وجود ندارد و هزینه کردن در عرصه این ورزش ضایع کردن اعتبارات است.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز به عنوان موافق کمک به تیم سیاه جامگان گفت: امروز ورزش قهرمانی تاثیر زیادی بر روحیه جوانان دارد لذا باید از تیمهای راه یافته به لیگ برتر حمایت کرد.
سیدجلال فیاضی افزود: تیم سیاه جامگان میراث دار تیم قدیمی ابومسلم است و جوانان خراسانی زیادی طرفدار این تیم هستند لذا باید از آن حمایت کرد.
وی ادامه داد: ورزش فوتبال امروز ذهن جوانان را به خود مشغول کرده بنابراین کمک به یک تیم فوتبال به معنای حمایت از همه جوانان است.
او گفت: کمک پنج میلیارد ریالی برای حمایت از یکی از تیمهای مشهدی مبلغ قابل توجهی نیست.
در پایان مباحث، ۱۶ نفر از ۲۴ عضو شورای اسلامی شهر مشهد با حمایت شهرداری این کلانشهر از تیم فوتبال لیگ برتری سیاهجامگان مشهد مخالفت کرده و این لایحه رای نیاورد.
باشگاه فوتبال سیاه ‌جامگان در پی انحلال تیم پرآوازه و قدیمی ابومسلم، از سال ۱۳۹۰ شکل گرفته و هم اینک جزو تیمهای لیگ برتر فوتبال باشگاههای ایران است.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد