به گزارش مشهد پیام به نقل از فارس، سید رضا گلدوزیان در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه استفاده از همه داروهای نیروزا در اماکن ورزشی ممنوع اعلام شده است، اظهار داشت: در صورتی که مکمل‌ها توسط متخصصان داروسازی تهیه و در داروخانه‌ها قرار گرفته است، ورزشکاران می‌توانند زیر نظر پزشک و مربی خود، آن را مصرف کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۲ باشگاه دارای مجوز رسمی و استاندارد در خراسان رضوی فعال است بیان کرد: در ۹ ماه نخست امسال ۷۶ باشگاه ورزشی به‌دلیل عدم رعایت موارد مختلف همچون فروش مکمل‌ها پلمب شدند.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی خراسان رضوی افزود: علاوه بر اینکه ۱۶۲ باشگاه ورزشی موجود در این استان از استاندارد خوبی برخوردار هستند، اداره اماکن، بهداشت و هیأت پزشکی ورزشی به‌طور مستمر بر آنها نظارت دارند.

گلدوزیان به لزوم فعالیت باشگاه ورزشی به‌عنوان پایگاه‌های مهم مبارزه با اعتیاد تأکید کرد و گفت: علاوه بر اینکه فروش و جابجایی مواد نه تنها بر خلاف اصول اخلاق ورزشی بوده، توزیع کنندگان مواد مخدر نیز در کنار پلمب باشگاه متخلف، به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

وی در خصوص وضعیت بیمه ورزشکاران خراسان رضوی یادآور شد: با وجود فعالیت ورزشی ۳۰۰ هزار ورزشکار در این استان، تنها ۵۰ درصد آن‌ها بیمه ورزشی هستند چراکه کوتاهی زمان فعالیت باشگاه‌ها و کمبود نیروهای نظارتی از سوی هیأت پزشکی ورزشی خراسان رضوی سبب عدم بیمه ورزشی ورزشکاران شده که در این راستا تلاش می‌شود با همکاری باشگاه‌های ورزشی این مشکل رفع گردد.

رئیس باشگاه پزشکی ورزشی خراسان رضوی بیشترین میزان آسیب‌های ورزشی را در سال جاری به بخش مردان برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر اینکه ۴۲۵ مورد آسیب دیدگی در این استان ثبت شده، چهار فوتی در سه ورزش هوایی و فوتبال نیز امسال گزارش شده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد